piątek, 17 października 2014

LISTY DO JESIENI #9

Droga Jesieni...

   Czasem tak trudno docenić małe rzeczy. A ja nienawidzę kiedy ludzie są wręcz pesymistycznie do życia nastawieni i nie tylko nie zauważają tych małych, cudownych rzeczy, ale też krytykują wszystko i wszystkich wokół. Od małego nauczyłam się małe rzeczy doceniać. I żałuję, że w naszej społeczności nie upowszechniło się opowiadanie o sobie właśnie w taki mały (a jednak bardzo znaczący) skromny sposób, za pomocą małych rzeczy. Typowa rozmowa ludzi, którzy chcą się bliżej poznać wygląda tak...

-Co lubisz?
-No wiesz, muzyka, książki, od czasu do czasu jakiś film.

A teraz wyobraź sobie scenariusz, który zawsze chciałam wykorzystać w rzeczywistości...

-Co lubisz?

-Co lubię? Spokojną muzykę Taylor wieczorami i szybszą 5SOS w dzień. I herbatę. Duuużo herbaty. A raczej cukru z herbatą, codziennie, non stop. Lubię słuchać deszczu leżąc zagrzebana w pościeli, z psem w nogach. Lubię spędzać dni z przyjaciółmi. I uwielbiam ich śmiech. Lubię czuć się zmęczona po ciężkim dniu w szkole. Lubię spędzać niektóre soboty w łóżku. Lubię podniszczone książki i dzienniki. Lubię pisać. O wszystkim i o niczym. O tobie też pewnie dzisiaj napiszę. Lubię spędzać jeden z dni w tygodniu z rodziną i chodzić na spacery z siostrą. Lubię oglądać zdjęcia kotów. Nigdy nie zamawiam napoju z lodem. Uwielbiam butelkowaną zieloną herbatę, ale tej parzonej nie cierpię. Lubię patrzeć na ludzi, których kocham. Lubię w soboty piec ciasto marchewkowe. Lubię w wolnym czasie oglądać Carrie i  Zoe. I słuchać muzyki filmowej z filmów, których nawet nie obejrzałam.
A ty?


1 komentarz:

  1. Czasem ciężko dostrzec te małe rzeczy, jeśli przygniatają nas duże nieszczęścia albo masa obowiązków. Żyjemy w ciągłym biegu, próbujemy nadążyć nad pędzącym światem.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.